Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

Nabożeństwem w Sanktuarium św. Józefa w Nisku rozpoczęto 15 sierpnia br. niżańskie obchody Święta Wojska Polskiego. Po mszy św. korowód z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa, służb mundurowych, zaproszonych gości i mieszkańców Niska, przemaszerował na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel, a bezpośrednio po nim przemówienia dowódcy garnizonu w Nisku oraz niżańskich władz.

 

Następnie odczytano rozkazy o wyróżnieniach i uhonorowano odznaczeniami zasłużonych żołnierzy. Apel zamknęła wojskowa defilada, po której wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt. „Wojsko Polskie w oczach dziecka”, zorganizowanym przez harcerzy z Hufca im. Szarych Szeregów w Nisku. Uroczystości towarzyszyły także: wystawa medali pt. „Żołnierz Polski na frontach II wojny światowej”, pokonkursowa ekspozycja prac plastycznych, pokaz sprzętu wojskowego 3 Batalionu Inżynieryjnego, 16 Batalionu Saperów i 3 Kompanii Regulacji Ruchu w Nisku, który była nie lada atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców Niska. Sporą popularnością cieszyła się również słynna wojskowa grochówka, której entuzjastom nie straszna była kolejka do kuchni polowej.

            Część artystyczną obchodów rozpoczął, w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, wieczorny koncert muzyczny pt. „Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe” w wykonaniu Alicji Płonki (sopran), Witolda Wrony (tenor) oraz Pawła Barana (fortepian). Po muzycznej uczcie publiczność miała okazję zapoznać się z przygotowanym przez Tomasza Żbika rysem historycznym nt. Bitwy Warszawskiej, poprzedzającym projekcję filmu pt. „Bitwa Warszawska 1920”.

 

Zobacz galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"