Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

O tym, jak ważne i cenne są wspomnienia mogli przekonać się absolwenci Gimnazjum i Liceum im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, którzy na powrót zawitali w mury swej dawnej szkoły, by przez trzy dni wspólnie świętować Jubileusz 100 – lecia jej istnienia.

Jubileuszową uroczystość zainaugurowano 21 września br. o godz. 17.00, w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Głównym punktem w programie piątkowego spotkania była prezentacja monografii Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, której fragmenty przedstawił zgromadzonym gościom redaktor publikacji, Mariusz Kowalik. Prezentacji towarzyszyła także projekcja filmu o szkole przygotowana przez Telewizję Miejską Stalowa Wola. Część artystyczną uroczystości stanowił koncert w wykonaniu Mileny Siembidy (wokal), Aleksandry Walickiej (skrzypce) i Ryszarda Marchewki (fortepian). W roli konferansjerów wystąpili absolwenci niżańskiego Liceum: Marek Urban i Bogusław Pelc. Podczas przerwy, która poprzedziła część artystyczną, uczestnicy spotkania mogli spróbować pysznych potraw regionalnych, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki” z Nowosielca.

Nabożeństwem w Sanktuarium św. Józefa w Nisku, celebrowanym w intencji nauczycieli i absolwentów, rozpoczęto sobotnie świętowanie. Po mszy św. poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod Tablicami: Katyńską i AK oraz Pomnikiem Orląt Lwowskich. Następnie korowód prowadzony przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek NCK „Sokół” przemaszerował do budynku szkoły, gdzie Jerzy Stelmach, dyrektor Szkoły i Edward Sekulski, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO, oficjalnie rozpoczęli uroczystość, która obfitowała w szereg atrakcji artystycznych. Aby uczcić tak wyjątkowy Jubileusz, a zarazem zostawić historyczny ślad dla pokoleń, odsłonięto Tablicę Pamiątkową, po czym absolwenci ustawili się do wspólnej fotografii na Placu Wolności. Ważnym akcentem był także wyjazd na cmentarz parafialny, gdzie byli uczniowie Liceum złożyli kwiaty na grobach swych nauczycieli. Jednak niewątpliwie najwięcej radości dostarczyły absolwentom koleżeńskie spotkania podczas uroczystej kolacji, która przypieczętowała jubileuszową sobotę.

 Uroczystościom towarzyszyły dodatkowe atrakcje: wystawy okolicznościowe i popisy plenerowe absolwentów i uczniów Liceum.

 

Obejrzyj galerię zdjęć z uroczystości.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"