Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Celem  Festiwalu Przedszkolaków Piosenki Promującej Zdrowie jest kształtowanie prawidłowych postaw wobec zdrowia oraz promowanie uzdolnień muzycznych. Festiwal organizowany  jest przez Przedszkole Nr 1 w Nisku i NCK „SOKÓŁ” w Nisku pod patronatem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nisku oraz Burmistrza Gminy i Miasta Nisko

Festiwal ma zasięg powiatowy dla przedszkoli oraz  gminny dla oddziałów dzieci „O” przy szkołach podstawowych Gminy i Miasta Nisko. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat

i ma charakter przeglądu. Motywem przewodnim w piosence VII festiwalu było promowanie prawidłowych postaw wobec zdrowia – kształtowanie u dzieci nawyków zdrowego żywienia (zdrowe owoce, zdrowe warzywa) oraz promowanie uzdolnień muzycznych.W tym roku w festiwalu uczestniczyło 12 placówek, a występowało 30 przedszkolaków. Każdy z nich zaprezentowało piosenki związane z tematyką zdrowotna (zdrowe owoce, zdrowe warzywa)        

Oprawę artystyczną  festiwalu o tematyce zdrowe owoce, zdrowe warzywa przedstawiły dzieci z grupy WĘDROWNICZKI  pod  opieką  swoich wychowawczyń Mieczysławy Joniec i Bogusławy Sekulskiej a oprawę wizualną festiwalu wykonały nauczycielki: Teresa Sowiak, Maria Kapica, Anna Skrzat, Bogusława Drąg.

Dzięki  sponsorom: Burmistrzowi Gminy i Miasta Nisko oraz Firmie Łukasza Serafin AVOCADO ze St.Woli wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk zaproszonych gości:reprezentującej Burmistrza Małgorzaty Jakubów, Koodynatora Powiatu Niżańskiego Szkół Promujących Zdrowie - Małgorzaty Frączek oraz  przedstawicieli Pow. Stacji Sanit.-Epid. w Nisku Danuty Małysy i Danuty Waniewskiej upominki i dyplomy.

Kończąc VII Festiwal Przedszkolaków Piosenki Promującej Zdrowie Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Nisku Grażyna Pasiak i Dyrektor NCK „SOKÓŁ” w Nisku Alicja Sochacka wyraziły słowa podziękowania za udział i przygotowanie uczestników do festiwalu oraz wyrazy podziękowania rodzicom, nauczycielom i pracownikom Przedszkola Nr 1 i NCK SOKÓŁ w Nisku za włączenie się w organizację  festiwalu. 

 Grażyna Pasiak
Dyrektor Przedszkola nr 1 w Nisku

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"