Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od czerwca do września 2016 r. grupa nieformalna „Plastycy” przy pomocy Stowarzyszenia dla Kultury „Collegium” i w partnerstwie z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” realizowała projekt pod nazwą „W krainie lalek”. Środki finansowe pozyskano z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Adresatami projektu „W krainie lalek” były dzieci i młodzież z Gminy i Miasta Nisko, które spędzały okres wakacyjny w mieście. Poprzez realizację założonego programu wyrównano szanse w dostępie do bezpłatnych zajęć artystycznych dzieciom i młodzieży. Ponadto odbiorcy projektu, rozwijając swoje talenty i zmysł artystyczny pod okiem profesjonalnego instruktora, nabyli nowe umiejętności m.in. tworzenie lalek, aktywne planowanie przyszłości,  umiejętność korzystania ze wsparcia instytucjonalnego i społecznego.

 W ramach projektu zorganizowano:

  1. Warsztaty lalkarskie pn. „Pracownia lalek” – warsztaty odbywały się w pracowni lalek. Udział w nich wzięło 15 os. Podczas 16 godzin warsztatów dzieci zapoznały się z technikami tworzenia lalki artystycznej, nabywając nowe umiejętności i dobrze się bawiąc. Warsztaty poprowadziła Paulina Kara.

 

  1. Warsztaty teatralno – artystyczne (kukiełkowe) – warsztaty odbywały się w pracowni lalek. Udział w nich wzięło 15 os. Podczas warsztatów dzieci poznały nowe techniki tworzenia lalek – kukiełek i same wykonały kukiełki metodą włóczkową. Warsztaty prowadzili animatorzy z Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza.  1. Wernisaż wystawy „W krainie lalek” połączony ze spektaklem lalkowym w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Pinokio” – wystawa przygotowana została w sali wystawienniczej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Eksponatami w wystawie były lalki stworzone przez dzieci zarówno podczas warsztatów lalkowych , jak i lalki włóczkowe z warsztatów teatralno – artystycznych. W wernisażu  udział wzięły zaproszone dzieci z okolicznych szkół. Po wystawie, w sali widowiskowej odbył się spektakl lalkowy pt. „Kłamstwa kozy” w wykonaniu Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Wystawa „W krainie lalek” podsumowująca projekt zorganizowana była od 9 września do 30 września 2016 r.


 

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"