Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

    Dnia 25 czerwca br. odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników ogniska plastycznego i zajęć plastyczno – manualnych Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Wernisaż był okazją do pokazania efektów kilkumiesięcznej pracy prawie czterdziestu młodych artystów w dziedzinie twórczości plastycznej i manualnej. Różnorodne prace powstawały w trzech pracowniach: w Domu Kultury w Nisku, w Oddziale Zamiejscowym NCK „Sokół” w Zarzeczu oraz w Zespole Szkół nr 2. Dużo miejsca na wystawie zajmują prace wykonane w ramach ogniska plastycznego, gdzie na szczególną uwagę zasługują wykonane przez dzieci i młodzież grafiki. Ich talent w tej dziedzinie sztuki został zauważony na wielu prestiżowych konkursach: m.in. w Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu, gdzie autorzy prac otrzymali nagrody i wyróżnienia. Sporą popularnością cieszyły się także zajęcia plastyczno – manualne, a efektem tych zajęć są misternie wykonane modele, zwierząt i postaci. Opiekę artystyczną i merytoryczną nad młodymi artystami w roku 2012/13 sprawowało dwóch instruktorów. Od kilkunastu lat zajęcia ogniska plastycznego prowadzi artysta plastyk Stanisław Świeca, natomiast zdolności manualne rozwijane są pod kierunkiem niżańskiego nauczyciela historii Tomasza Żbika.

    Dodatkową atrakcją wernisażu był występ Zespołu Wokalnego NCK „Sokół”. Przygotowana przez Dorotę Marut grupa wokalistek w składzie: Karolina Wołosz, Agnieszka Skiba, Dominika Majdańska i Magdalena Lesiczka zaśpiewały dla licznie zgromadzonej publiczności trzy utwory: „Chodź pomaluj mój świat”, „Remedium” oraz „Zaczarowany fortepian”.

                                                                                                             Alicja Sochacka

Obejrzyj galerię zdjęć.

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji

W Krainie Baśniowej Piosenki

Srebrny Wiek Rzeczypospolitej

Rozbudowa NCK "Sokół"

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © by Niżańskie Centrum Kultury "Sokół"